Upozornění

Upozornění

Ze všech médií se na Vás, naše zákazníky, valí záplava nabídek vrtařských firem, z nichž, pohledem člověka s dlouholetými zkušenostmi v oboru, je kvalitních necelá desetina. Naprostá většina tzv. studnařů oprášila staré lomové vrtací soupravy určené pro vrty o maximálním průměru 125 mm a bez jakéhokoli odborného vzdělání s minimálními náklady se přes noc stali vrtaři.

Díky jejich množství a dlouholetému působení se do všeobecného podvědomí dostává představa, že „studna o průměru 110 mm“ je zcela dostačující a nejlepší. Patři to k českým specifikům, jež nemají nikde ve světě obdoby. Všude v zahraničí jsou takové vrty používány pouze jako monitorovací a to ještě v případě plánovaného krátkodobého využití. Není výjimkou klamání zákazníka ohledně vrtaného průměru.

Tvrdí-li Vám firma, že vrtá průměr 150mm není nejmenší důvod nepoužít pvc vystrojení o průměru 125mm. Při vrtání v menších průměrech bývá často použito vystrojení 110mm a z důvodu nedostatečného vrtného průměru se nezřídka stává, že se vrt nepodaří zapažit až na dno, o čemž zákazník nemá nejmenší tušení. Nedopažený vrt je krajně nebezpečný, riskujete ztrátu nejen čerpací techniky, ale i samotného vrtu!

Dnes již řada majitelů „levných“ vrtů má svoje zkušenosti. Vyjímkou nejsou ani tři utržená čerpadla v jednom úzkém a nekvalitně zapaženém vrtu. Běžné je tzv. pískování a kalení až do úplného zanešení. Každý z nich potvrdí, že lákavá úspora v počátku za starosti a pozdější náklady určitě nestojí.

DOPORUČENÍ:

Pro svou studnu požadujte minimální vrtaný průměr 150 mm a vystrojení pvc pažnicí o průměru 125mm s EKO atestem na pitnou vodu Vrtání studní je specializovanou činností vyžadující speciální stroje a specifické technologické postupy. Výsledkem je kvalitní zdroj vody – základní, životně důležité suroviny, který můžete bez problémů využívat celý svůj život.